To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

Uczymy się - Jakie studia wybrac po TECHNIKUM ELEKTRYCZNYM ?

Mastergienek - 15-06-08, 12:23
Temat postu: Jakie studia wybrac po TECHNIKUM ELEKTRYCZNYM ?
Witam wszystkich.

Mimo, ze mam jeszcze przed sobą rok w technikum już teraz chciałbym zdecydować gdzie i na jaki kierunek pójdę na studia.
Chciałbym sie was doradzić . Na forum dowiedziałem sie, ze do pewnych uprawnień potrzebny jest ukończony odpowiedni kierunek studiów.
Myślę nad Elektrotechnika . Chciałbym sie dowiedzieć również co sie wykonuje po takim kierunku studiów i co powinien wybrać uczeń technikum elektrycznego ?

Jarek79 - 15-06-08, 20:00

Witam
Elektrotechnika to bardzo szerokie pojęcie. Do wyboru masz np.: elektroenergetykę, metrologię, automatykę, elektronikę. Po każdej z tych specjalności jest co robić. Kwestia co chcesz robić i co będziesz miał możliwość robić. Z Twojego postu można wnioskować, że interesuje Cię projektowanie lub kierowanie. Do obydwu tych uprawnień będzie Ci potrzebny tytuł inż. lub mgr inż. elektryk. Masz rok czasu na zapoznanie się z zakresem poszczególnych kierunków na uczelniach. Na tej podstawie wybierzesz uczelnię i kierunek. Oprócz papierka liczy się doświadczenie i zainteresowania. Hobbyści są najlepszymi fachowcami w swojej dziedzinie.

AdamK - 03-07-08, 08:49

Witam

Kolego tak jak wspomniał kolega Jarek79
Cytat:
Hobbyści są najlepszymi fachowcami w swojej dziedzinie.

To że chodzisz do technikum elektrycznego nie oznacza że musisz być elektrykiem, ale jesli naprawdę Cię to interesuje i hobbistycznie też się tym zajmujesz to w grę wchodzi tylko Politechnika i kierunek Elektrotechnika (ze względu na wczesniej wspomniane uprawnienia) a specjalność obiera sie na chyba na 3 roku na I stopnia inżynierskich i z końcem 1-go roku II stopnia magisterskich. Tak że na specjalność masz czas.

PS.
I jeszcze jedno. Jeśli myślisz o studiach dziennych to nie zapomni o praktyce i to nie takiej obowiązkowej :-) , bo w szkole nie uczą jak robić instalacje jak układać kable na jakich uchwytach, jak osadzić puszkę, jak sie pracuje wiertarką etc. bo jeśli masz póżniej coś projektować lub kierować pracami to lepiej żebyś miał pojęcie o tym.

rafalelektronik - 14-07-08, 14:24

Witam. Ja ukończyłem technikum elektroniczne, czekam na dyplom technika i równierz mysle aby iść na studia. Myśle o Politechnice Śląskiej, wydział elektryczny kierunek elektrotechnika. I mam mały (duży) problem. Jeśli chodzi o przedmioty zawodowe w technikum to nie miałem z nimi problemów (oprócz na elektrotechnice obliczania obwodów) zajmuje się też w domu elektroniką bo to mnie interesuje ,za to moim problemem jest matematyka. Czy jakieś osoby po studiach mogłyby powiedzieć na co jest kładziony nacisk w matematyce na studiach??
AWIk - 15-07-08, 11:21

Ja na studiach taką czystą matematyką to miałem tylko przez I-wszy semestr i to było uzupełnienie wiedzy z liceum. Później wykorzystujesz tą wiedzę do obliczania obwodów, doboru aparatów, projektów linii, wytrzymałości materiałó itd. Generalnie inżynier zawsze mi się kojarzył z obliczeniami i umiejętności wstęnego szacowania. Także matematyka jest nieodzowna, co nie oznacza, że masz się od razu zrażać. Kto nie ryzykuje ten nic nie ma.
Johny Bravo - 15-07-08, 14:29

Ja na studiach matmę miałem przez I i II semestr. Z rzeczy trudnych to były równania różniczkowe. Przynajmniej ja tego nie lubiłem. Co niektórzy narzekali na rachunek prawdopodobieństwa. Na jednych uczelniach matma jest prosta na innych jest trudniejsza. U mnie np nie było problemu z matmą, za to fizyka to był kosmos, a za czasów technikum to znowu wydawała się taka prosta. Na każdej uczelni są jakieś przedmioty, na których następuje odsiew. Najczęściej matma i/lub fizyka.
Pozdrawiam
PS
Warto spróbowaćPowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group