Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sprawdzanie pisowni
Autor Wiadomość
Janek.G 
Uczestnik forum
Janek.g

Wysłany: 03-01-08, 16:43   sprawdzanie pisowni

Witam kolegów. Wszystkiego najlepszego wraz z nowym roku, aby obyło się bez spięć i nie potrzebnych przebić. To tak tytułem wstępu.... Nie wiem czy czasami nie odgrzewam tematu/wątku ale ryzyk fizyk. A może by tak wprowadzić obowiązkową kontrolę treści wysyłanego postu pod kątem ortografii?

elpapiotr 
Uczestnik forum

Wysłany: 04-01-08, 16:03   sprawdzanie pisowni

Witam Kolegów.

Cytat:
... najlepszego wraz z nowym roku, aby obyło się bez spięć i nie potrzebnych przebić.To tak tytułem wstępu.... Nie wiem czy czasami nie odgrzewam tematu/wątku ale ryzyk fizyk. A może by tak wprowadzić obowiązkową kontrolę treści wysyłanego postu pod kątem ortografii?

Też tak uważam.

Członek zwyczajny 
Moderator

Wysłany: 04-01-08, 21:01   

Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów na Forum

Z przyjemnością stwierdzam, że gwałtowny "wysyp" błędów ortograficznych jaki wystąpił wczoraj spowodował reakcję Kolegów.

Nie zgodzę się jednak z moimi Szanownymi Przedmówcami odnośnie poddawania cenzurze listów przed ich umieszczeniem na forum. Kiedyś i mnie także wydawało się, że trzeba by było tak robić, ale po przemyśleniu zmieniłem zdanie.

Po pierwsze osłabiłoby to dynamikę Forum. Trudno bowiem zakładać, że byłyby pełnione całodobowe dyżury i natychmiastowe przeglądanie napisanych listów. Spowodowałoby to kilku lub kilkunastogodzinne opóźnienie w pojawieniu się wiadomości na Forum, a w związku z tym nie byłoby możliwości otrzymania niejednokrotnie niemal natychmiastowej odpowiedzi.

Po drugie - taka obróbka każdego listu spowodowałaby zdjęcie jakiejkolwiek odpowiedzialności z uczestników Forum - gdyż to byłby obowiązek korektorów.
Tym sposobem nigdy nie dowiedzielibyśmy się czy uczestnik forum umie pisać po polsku czy też nie. Tę wiedzę mieliby jedynie korektorzy.

Proponuję aby uczestnicy sami dbali o swój wizerunek poprzez sprawdzanie tego co napisali w podglądzie przed wysłaniem.

Pozdrawiam

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 05-01-08, 06:38   

Witam.
Członek zwyczajny napisał/a:

Proponuję aby uczestnicy sami dbali o swój wizerunek poprzez sprawdzanie tego co napisali w podglądzie przed wysłaniem.

Jak ktoś ma wątpliwości co do własnych umiejętności, to niech pisze w Wordzie, tam też poprawia i dopiero gotowy tekst przenosi jako tekst do wysłania.

Janek.G 
Uczestnik forum
Janek.g

Wysłany: 06-01-08, 12:25   

Witam. Błędy w pisowni, w mowie robimy wszyscy- no prawie wszyscy. Są błędy poważne (np. Nie potrzebnych [/color] ) i "mniej ciężkie" oraz błędy wynikające ze szybkiej pisowni itp.
W technikum pan od elektrotechniki wyrzucał sprawdzian do kosza, gdy znalazł trzy „ortografy” – nie obyło się wtedy od spięć typu: ale dlaczego, to nie język polski itp. A przecież tego tekstu na klasówkach nie było wiele, raptem treść zadania i wymagana przez niego odpowiedź.
Z perspektywy czasu; nie było to złe......
Zwłaszcza teraz, gdy mamy „ku pomocy” choćby narzędzia do sprawdzania pisowni, można poświęcić trochę czasu na korektę.
Oczywiście nie dajmy się zwariować, z językowymi purystami też przecież nie da się rozmawiać :mrgreen:

elmacher 
Uczestnik forum
elmacher

Wysłany: 11-01-08, 20:12   

A ja koledzy napiszę tak jak mawiał nieżyjący już niestety pewien inspektor z PIPu,
gdy zrobisz błąd ortograficzny ,stylistyczny czy inny w piśmie czy mowie NIKOMU nic
się niestanie.Ale biada temu gdy zrobi błąd w połączeniu lub nie będzie hełmu na głowie
życie utraci lub zdrowie ,a błędy te powyższe nikomu krzywdy ni szkody nie uczynią.

Janek.G 
Uczestnik forum
Janek.g

Wysłany: 11-01-08, 21:17   

Cytat:
A ja koledzy napiszę tak jak mawiał nieżyjący już niestety pewien inspektor z PIPu,
gdy zrobisz błąd ortograficzny ,stylistyczny czy inny w piśmie czy mowie NIKOMU nic
się niestanie

Zgoda, po trzykroć zgoda. Pragnę tylko zauważyć, że:
Wszyscy idziemy na łatwiznę, z reguły zaczyna się to od banalnych rzeczy - po co martwić się o pisownię: załatwi się papierek i z górki....
Po co tabliczka mnożenia skoro w telefonie jest kalkulator (sam widziałem jak gościu mnożył razy 200 za pomocą telefonu)
Żyjemy w zwariowanym świecie, nie dajmy przeto, zwariować się sami. Nikt Bralczykiem/Miodkiem się nie stanie, ale............ no właśnie ale, trzymajmy pion.

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 11-01-08, 22:57   

elmacher napisał/a:
się niestanie.Ale biada temu gdy zrobi błąd w połączeniu lub nie będzie hełmu na głowie
życie utraci lub zdrowie ,a błędy te powyższe nikomu krzywdy ni szkody nie uczynią.

Też nieprawda.
Błąd w połączeniu trafił mi się jak łączyłem sznury do bielizny. Nie związałem końców i sznurek upadł na trawę. Podniosłem i związałem - nic nikomu się nie stało.
Nie miałem hełmu na głowie wczoraj jak szedłem spać - wstałem rano i nic sie nie stało. A gdybym go miał całą noc - głowa od bólu by pękała. O błędach w gazetach pisał nie będę. Tez się trafiają. I paru redaktorów stracilo pracę z tego powodu.
Tak więc wszystko jest względne.

irekub 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 01-06-08, 11:17   

Odnośnie tematu:
http://forumsep.pl/viewto...836ccda49#21376
gdzie koledzy sobie wytykają brak znajomości ortografii i pisowni.
Czy nie można by w panelu odpowiedzi wstawić nagłówka o konieczności sprawdzenia tego co się napisało,tudzież o dbałości o styl wypowiedzi w celu nie zaniżania jakości Forum?
Na jakimś innym forum,bodaj chyba, na elce coś takiego funkcjonuje.

Odpowiedz do tematu