Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak dokumentacji technicznej
Autor Wiadomość
Jerzy 128 
Uczestnik forum
technik

Wysłany: 01-01-20, 18:16   Brak dokumentacji technicznej

Witam serdecznie.
Kilka miesięcy temu zewnętrzna firma (wykonawca)przejęła utrzymanie w należytym stanie technicznym dwa biurowce bardzo dużej państwowej firmy (zamawiający) w tym także sieć elektro bez zgłębiania sie w jej stan faktyczny. Zatrudniłem się tam jako elektryk do tzw konserwacji - wymiana przepalonego topika czy zepsutego gniazdka. Z biegiem czasu okazało się, że od kilku lat nie ma dokumentacji do żadnej z czterech głównych rozdzielni jaki trzydziestu pozostałych np. piętrowych i że trzeba robić dużo więcej rzeczy jak przeglądy i z nich sporządzać protokoły, wykonywać pomiary itp... Nie będę się rozpisywał ale jedna ze strategicznych rozdzielni jest w tragicznym stanie i należałoby ją wyłączyć z eksploatacji. W jednym z miesięcznych raportów opisałem stan faktyczny to przedstawiciel ze strony zamawiającego stwierdził, że jeżeli nadamy temu bieg oficjalny to stracę prace i doprowadzę do zerwania umowy miedzy firmami. Krótko mówiąc w/g niego mam wypisywać poprawne protokoły, no i oczywiście brać na siebie odpowiedzialność składając pod tym swój podpis. Każdego dnia przychodząc do pracy modle się żeby nie przepalił się jakiś topik w tej rozdzielni, bo jeżeli coś się stanie po mojej wymianie to na pewno ze strony prokuratora padnie pytanie, dlaczego wsadziłem tam zabezpieczenie 63A a nie
np. 32A. Zostało mi trzy lata do emerytury i nie chce spędzić ich w więzieniu. Dyrekcję wykonawcy interesuje tylko kasa, strona zamawiającego chce się pozbyć wrzodu na tyłku i odpowiedzialności a ja chciałbym spokojnie dopracować do emerytury i stąd moja prośba do Was. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem i istnieje jakaś możliwość rozwiązania tego problemu.
Optymista Jerzy

Jerzy 128 
Uczestnik forum
technik

Wysłany: 04-01-20, 15:27   

Widzę, że trudny temat bo nikt się nie odzywa, to może chociaż ktoś będzie wiedział co grozi za eksploatację rozdzielni bez dokumentacji?

Odpowiedz do tematu