Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamykanie tematów.
Autor Wiadomość
EDI 
Aktywny uczestnik forum
Emeryt

Wysłany: 08-02-08, 11:16   Zamykanie tematów.

Witam!
Moim zdaniem, zamykanie tematów przez Moderatora, to forma cenzury, kiedy ktoś pisze na tematy, które nie pasują... [m.in. Elektrykom z UB (czyt. Uprawnienia Budowlane)].
Proszę poczytać podobne tematy o interpretacji PB (Prawa Budowlanego) i PE (Prawa Energetycznego) na innych forach dla Elektryków, gdzie wypowiadają się osoby z NB (Nadzoru Budowlanego) i ZE (Zakładu Energetycznego), na temat konieczności posiadania UB.

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 08-02-08, 12:55   

Witam
Cytat z Regulaminu Forum:
Czego lepiej nie robić?
*......................
* Prosimy w danym temacie pisać o sprawach dotyczących danego tematu a nie pisać w nim postów omawiających inne zagadnienia. Powoduje to wielotematowość i dużą ilość postów, co za tym idzie, dany temat staje się nieczytelny.
* ......................
Szanowny Kolega pisząc post w danym temacie porusza przy okazji inne mniej związane ale interesujące wątki, które mogą stanowić odrębny temat. Niekiedy był on wcześniej w innym dziale kilkakrotnie omówiony ale pewne sprawy budzą wiele kontrowersji więc warto o nich podyskutować. Stąd zamknięcie tematu w celu przeniesienia dyskusji do odrębnego tematu. Jeśli autor zamkniętego tematu będzie widział potrzebę kontynuacji to temat zostanie ponownie otwarty.
Kolega EDI napisał:
Cytat:
Proszę poczytać podobne tematy o interpretacji PB (Prawa Budowlanego) i PE (Prawa Energetycznego) na innych forach dla Elektryków, gdzie wypowiadają się osoby z NB (Nadzoru Budowlanego) i ZE (Zakładu Energetycznego)

Ilu radców prawnych tyle interpretacji. Skąd Kolega wie, kto gdzie pracuje i czym się zajmuje ?

EDI 
Aktywny uczestnik forum
Emeryt

Wysłany: 08-02-08, 13:23   

Witam!
Kolega (Jarek79) napisał/a:
Skąd Kolega wie, kto gdzie pracuje i czym się zajmuje ?

Jeśli chodzi o Kolegę (Jarek79) to wiem tylko tyle, co wyczytałem z profilu na Forum SEP.
Jeśli chodzi o pozostałych uczestników forów dla Elektryków, to niektórych Kolegów miałem przyjemność poznać osobiście. Szanuję prywatność i anonimowość znanych mi osób z widzenia czy słyszenia, z kontaktów poza forum.
W dniu 21 lutego 2008 będę zwiedzał Targi w Warszawie, może spotkam kogoś ze znanych mi forów dla Elektryków.
Jeśli chodzi o wspomniane tematy, to wypowiadające się na forach Osoby pisały ogólnie lub bardziej szczegółowo, kim są i gdzie pracują.

Kuczyński Andrzej 
Aktywny uczestnik forum
Oddział Gdański SEP

Wysłany: 09-02-08, 21:45   

Zamykanie tematu powinno być ostatecznością. Są też inne formy dyscyplinowania
uczestników. (np. upomnienie czy usunięcie z postu takich treści przez moderatora).
Dylemat zawsze pozostanie czy jednakowo traktujemy wszystkie posty.
To forum jest „cenzurowane” przez SEP i na pewno są treści, które nie mogą pozostać
bez komentarza ze strony moderatorów czy administratora.

grześ 
Uczestnik forum

Pomogła: 4 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 10-02-08, 19:40   

Kuczyński Andrzej napisał/a:
Zamykanie tematu powinno być ostatecznością.

Regulamin:
Cytat:

Na forum dyskutujemy korzystając ze wszystkich swobód jakie daje otwartość i szczerość między ludźmi.

Zamknięty temat:
http://forumsep.pl/viewto...e26de22b8#16351
Ochrona forum przed doktorem, czy ochrona doktora przed sepem?
Proszę jak w regulaminie, szczerze albo wcale.

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 10-02-08, 20:00   

witam :)

Mamy więc naoczny przykład ostateczności w wykonaniu osoby funkcyjnej.
58 minut powisiał sobie mój temat i dostał w łeb (czytaj - został zamknięty). Mistrzostwo świata w wykonaniu Pana Kuczyńskiego. Brawo.
Jak na dłoni widać niechęć do Pana Musiała nawet na forum SEP. I to jest chyba problemem SEP-u. Zamykanie ust tym z którymi nie po drodze, a szkoda.
Wg mnie mamy do czynienia Kolego Grzesiu z ochroną forum przed Panem Musiałem i jego stanowiskiem.

PS
Ciekawy jestem ile powisi sobie ten mój post zanim zostanie usunięty za coś tam, oczywiście wg regulaminu.

grześ 
Uczestnik forum

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 10-02-08, 20:37   

upin napisał/a:
witam :)

Mamy więc naoczny przykład ostateczności w wykonaniu osoby funkcyjnej.
58 minut powisiał sobie mój temat i dostał w łeb (czytaj - został zamknięty). Mistrzostwo świata w wykonaniu Pana Kuczyńskiego. Brawo.
Jak na dłoni widać niechęć do Pana Musiała nawet na forum SEP. I to jest chyba problemem SEP-u. Zamykanie ust tym z którymi nie po drodze, a szkoda.
Wg mnie mamy do czynienia Kolego Grzesiu z ochroną forum przed Panem Musiałem i jego stanowiskiem.

PS
Ciekawy jestem ile powisi sobie ten mój post zanim zostanie usunięty za coś tam, oczywiście wg regulaminu.

Obawiam się, że kolega może być w błędzie, ale to nie mi o tym pisać. Mnie interesuje tylko i wyłącznie, z jakiego powodu temat zamknięto.

Kuczyński Andrzej 
Aktywny uczestnik forum
Oddział Gdański SEP

Wysłany: 10-02-08, 23:48   

Napisałem również
To forum jest „cenzurowane” przez SEP i na pewno są treści, które nie mogą pozostać

W tym przypadku zamkniecie tematu było najłagodniejszą formą ingerencji.
Temat jest nadal, choć moim zdaniem nie powinien się pojawić.

Forum SEP nie jest platformą dyskusji o prywatnych relacjach między członkami SEP.
Inne relacje określa statut i regulaminy SEP.

Kolega upin napisał
upin napisał/a:
W dobie zmian na forum SEP, właścicielskich, administracyjnych i moderatorskich chciałbym zapytać właściciela jakie jest Jego stanowisko wobec treści pisanej przez Pana dr Musiała.
Tutaj na dole, nie znamy spraw zakulisowych konfliktów o których jest głośno w naszej branży. Będę wdięczny za przekazanie informacji.
Co prawda temat podobny już był ale został zamknięty stąd ten założony przeze mnie.

Sam autor zauważył, że podobne tematy już były zamykane, więc czemu jest zaskoczony?
Autor zadaje pytanie właścicielowi, a jego przedstawiciele (administratorzy i moderatorzy) mogą
odblokować temat i dopisać własne stanowisko. Ja swoje przedstawiłem.

Jeśli kolega szuka sensacji o konfliktach w SEP to polecam czytać prasę ‘brukową’, a nie to forum.

PS
Wszelkie posty w tym temacie nawiązujące do osoby dra Musiała zostaną usunięte z tego wątku.

grześ 
Uczestnik forum

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 11-02-08, 11:48   

Forum SEP nie jest platformą dyskusji o prywatnych relacjach między członkami SEP.

Tylko, że te prywatne relacje przenoszą się po części na nieprywatne działanie organizacji.

Nadinterpretacja regulaminu, w którym jasno napisano do czego służy forum i czego tu nie wolno. A podobno kolega boi się nadinerpretacji regulaminu?

Jeśli kolega szuka sensacji o konfliktach w SEP to polecam czytać prasę ‘brukową’, a nie to forum.

Jasne. Nie będziemy mówić o problemach, to znak że ich nie ma.

PS
Wszelkie posty w tym temacie nawiązujące do osoby dra Musiała zostaną usunięte z tego wątku.

Tak. I zbanować kilku. Zmniejszy się ilość problemów do przemilczenia.

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 11-02-08, 12:27   

witam:)
Napisałem również

W tym przypadku zamkniecie tematu było najłagodniejszą formą ingerencji.
Temat jest nadal, choć moim zdaniem nie powinien się pojawić.

Kolega upin napisał
upin napisał/a:
W dobie zmian na forum SEP, właścicielskich, administracyjnych i moderatorskich chciałbym zapytać właściciela jakie jest Jego stanowisko wobec treści pisanej przez Pana dr Musiała.
Tutaj na dole, nie znamy spraw zakulisowych konfliktów o których jest głośno w naszej branży. Będę wdięczny za przekazanie informacji.
Co prawda temat podobny już był ale został zamknięty stąd ten założony przeze mnie.

Sam autor zauważył, że podobne tematy już były zamykane, więc czemu jest zaskoczony?
Autor zadaje pytanie właścicielowi, a jego przedstawiciele (administratorzy i moderatorzy) mogą
odblokować temat i dopisać własne stanowisko. Ja swoje przedstawiłem.

PS

Wobec powyższego proszę o odpowiedź, czy słowa przez Pana napisane są prywatną oceną czy stanowiskiem SEP.

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 11-02-08, 12:49   

Szanowni Koledzy?

Zwracam uwagę Kolegów, że żaden z Was nie przedstawił upoważnienia pana dr inż. Musiała do reprezentowania Jego interesów ani poglądów.
Bardzo więc proszę w polemikach z Moderatorami nie powoływać się ani na osobę ani na autorytet dr inż. Musiała.
Jak Pan Doktor zechce i uzna za stosowne, to zabierze głos sam. A jeśli nie - to proszę uszanować Jego wolę milczenia.

W tej sprawie popieram Moderatorów. Forum nie jest dobrym miejscem na dyskusje o osobach.
I być nie powinno.

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 11-02-08, 13:17   

witam:)
Żeby było jasne, nie znam osobiście Pana Musiała, nie jestem Jego rzecznikiem ani nie posiadam żadnego upoważnienia.
Jestem elektrykiem, czasami myślącym, jednym z kilkunastu/kikudziesięciu tysięcy żyjących i pracujących w naszym kraju.
Moderatorzy jak mi się wydaje są umocowani przez Administratorów a pośrednio przez SEP do reprezentowania jego stanowiska.
Kolego Siekierkowy, nie mam zamiaru dyskutować o osobach. Natomiast chcę dyskutować o sprawach i problemach opisywanych przez osoby a nie generowanych automatycznie przez komputery.

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 11-02-08, 13:39   

Witam
upin napisał/a:
Moderatorzy jak mi się wydaje są umocowani przez Administratorów a pośrednio przez SEP do reprezentowania jego stanowiska.

Tu Kolega jest w błędzie.
Moderatorzy i Administratorzy zajmują się tylko sprawami funkcjonowania samego Forum SEP.
Do reprezentowania stanowiska SEP umocowani są rzecznicy prasowi oraz członkowie zarządów poszczególnych oddziałów SEP.
upin napisał/a:
Natomiast chcę dyskutować o sprawach i problemach opisywanych przez osoby a nie generowanych automatycznie przez komputery.

Proponuję założyć w odpowiednich działach tematy dotyczące problematyki, o której chcesz dyskutować.

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 11-02-08, 14:24   

Witam
upin napisał/a:

Kolego Siekierkowy, nie mam zamiaru dyskutować o osobach. Natomiast chcę dyskutować o sprawach i problemach opisywanych przez osoby a nie generowanych automatycznie przez komputery.

I bardzo dobrze. Mam podobne zdanie. Dyskutujmy o sprawach i problemach opisywanych przez osoby, a nie o osobach.

grześ 
Uczestnik forum

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 11-02-08, 14:40   

siekierowy napisał/a:
Witam
upin napisał/a:

I bardzo dobrze. Mam podobne zdanie. Dyskutujmy o sprawach i problemach opisywanych przez osoby, a nie o osobach.

A pytanie było skierowane do administratora forum, co On na proponowane zmiany. Nie widzę lepszego miejsca na omawianie sprawy działania forum jak właśnie forum.
A administrator jak chce to odpowie, jak nie to nie.
Może należy osobiście zadać pytanie o te zmiany? Czy to coś zmieni?

Odpowiedz do tematu