Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie jest Forum SEP
Autor Wiadomość
upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 13-08-08, 10:07   

witam.
Nie wiem czy jest to możliwe bo po prostu się na tym nie znam.
Wielu piszącym brak jest przycisku "PISOWNIA" przy pomocy którego przed wysłaniem postu należałoby sprawdzić ortografię i literówki.
Wielu z nas pisze tutaj bezpośrednio bez pomocy edytorów tekstu a jak się czyta niektóre wpisy to ...... długo się je czyta aby je zrozumieć.

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 13-08-08, 11:40   

Witam
upin napisał/a:
Nie wiem czy jest to możliwe bo po prostu się na tym nie znam.
Wielu piszącym brak jest przycisku "PISOWNIA"

Niestety obecna wersja skryptu nie posiada tego modułu. Sprawdzaliśmy to jakiś czas temu. Zobaczymy co będzie po aktualizacji.

januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 14-08-08, 06:49   

zdecydowana większość użytkowników posiada zainstalowany pakiet biurowy w którym to jest moduł słownika nawet darmowy open office posiada coś takiego. Ale nie wszyscy umieją (umią jak to zwykł mawiać Piotr Bałtorczyk) zastosować kombinacje "klawiszową ctr + c a później ctr + v

Janda 
Uczestnik forum
Janda

Wysłany: 02-09-08, 15:37   

Jak wszędzie tak i tu na forum da się zauważyć liderów, którzy się na wszystkim znają i wypowiadają się ochoczo na każdy temat. Są tu ludzie mający tytuł eksperta a zadają pytania typu: z której strony ma być faza w gniazdku 230V ? Są też prawdziwi fachowcy, którzy nie wywyższając się i nie wyśmiewając ignorantów, cierpliwie tłumaczą kolejne kwestie. Jak to w życiu, muszą być lepsi i gorsi, bo wtedy jest równowaga.

stns 
Uczestnik forum

Wysłany: 27-09-08, 23:56   

Proponowałbym zmienić nazwy rang bo rozumiem że rangę eksperta otrzymuje uczestnik w zależności od ilości postów, Niestety z przykrością muszę stwierdzić że poglądy "ekspertów" daleko odbiegają od rzeczywistości. Praca moderatorów też daje sporo do życzenia np usunięto post w którym poradziłem laikowi aby udał się do elektryka. Bardzo dużo pytań zadają domorośli "elektrycy", którzy nie posiadają podstawowej wiedzy i ochoczo udziela się im wyjaśnień i porad zarówno dobrych i złych. Uważam że w takiej sytuacji moderatorzy powinni temu zapobiegać (wierzę, że są ekspertami). Forum SEP powinno propagować to co ma zapisane w statucie czyli bezpieczeństwo doskonalenie zawodowe i kształtowanie etyki zawodowej.

Jan_Czech 
Administrator

Wysłany: 28-09-08, 10:53   

Święta racja kolego stos - bezpieczeństwo, doskonalenie zawodowe i kształtowanie etyki zawodowej, i w tym duchu należy swoje posty redagować - ale również, jak napisał kolega Janda, nie wyśmiewanie ignorantów, cierpliwie tłumaczenie kolejnych kwestii.
Forum jest otwarte więc i "domorośli elektrycy" mają prawo go współtworzyć.
Najprościej narzekać, np. na moderatorów - może kol.stos spróbuje moderowania...? To ja usunąłem post, o którym Kolega wspomina - czy ma to jakieś znaczenie, kto? Oprócz "rady" było również coś o bzdurach - w sumie post niczego nowego nie wnosił to tematu.
Sprawa tzw. "ignorantów" była już wiele razy opisywana. Jeśli ktoś ma ochotę "pomajsterkować" i o poradę się zwraca, to oprócz ostrzeżenia, tej porady - w umiejętny sposób - należy jednak udzielić. To od nas, uczestników tego forum, fachowców zależy jak tą umiejętnością się posłużymy.
Nazewnictwo wynikające z ilości postów (bywalec, znawca tematu czy ekspert) jest kwestią umowną i przyjętą na wielu forach. Czy ma Kolega jakieś propozycje?
Serdecznie wszystkich pozdrawiam

stns 
Uczestnik forum

Wysłany: 28-09-08, 12:03   

ten post zapewne sporo wnosi do tematu
Cytat:
Tak, te metody są szczególnie skuteczne, gdy trzeba ocenić stan ochrony przeciwporażeniowej w domu teściowej. :mrgreen: \:D/
pochodzi z tematu tak jak i wiele innych wypowiedzi.
Przyznaję, że jest to:
Cytat:
Będą podejmowane działania zmierzające do zainteresowania udziałem w Forum SEP nauczycieli szkół technicznych
bardzo dobry pomysł, ale niestety opinie prezentowane na forum znacznie odbiegają od tego czego się uczy w szkole.
Rozumiem, że forum ma swoje prawa jednak dla tak ważnej dziedziny jak energetyka administracja powinna prezentować oficjalne stanowisko w niektórych sprawach, w końcu SEP ma rzeczoznawców i fachowców. Wtedy forum będzie źródłem rzetelnej informacji. Jestem na forum 4 dni i włosy dęba stają od udzielanych porad (przykład wyżej) Ja swoim uczniom tego forum nie polecę. Zapraszam do przeanalizowania tematów w których brałem udział takich postów "wnoszących sporo do tematu" jest tam więcej. Pozdrawiam
P.S. od szkoły zawodowej zajmuję się zagadnieniami z zakresu energetyki tj. ponad 30 lat.

EDI 
Aktywny uczestnik forum
Emeryt

Wysłany: 28-09-08, 18:59   

Witam!
Na forach dla Elektryków piszę już grubo ponad 4 lata i ciekaw jestem ile tematów można przeczytać na chociażby jednym forum w ciągu 4 dni. W ciągu ponad 30 lat pracy dane mi było wyszkolić kilku kolegów, (tzw. 3 mieś. szkolenia stanowiskowe). Nie uważam się za nauczyciela, a kiedy polecam internet i udział w dyskusjach na forum dla Elektryków, otrzymuję podobną odpowiedź: -Nie mam czasu... (na pierdoły). Takie jest podejście współczesnego Elektryka do samoszkolenia, pogłębiania wiedzy, prowadzenia dyskusji na tematy zawodowe.
Okazuje się, że lepiej opłaca się działalność związkowa, partyjna czy społeczna w godzinach pracy, na koszt pracodawcy.
P.S.
-Proszę dokładnie przeczytać wszystkie opinie uczestników tego forum.

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 28-09-08, 22:15   

EDI napisał/a:
Internetowe forum dyskusyjne to forma wymiany poglądów, dzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń.

Otóż to - wymiana, a nie narzucanie poglądów, z którymi inni nie muszą się godzić. I bywa, że niekiedy (skądinąd bardzo słusznie) się nie godzą.
Pozwoliłem sobie, w zacytowanym zdaniu podkreślić słowo „wymiany poglądów” , po to aby zaakcentować znaczenie tworu, jakim jest właśnie forum dyskusyjne.
Forum daje bowiem możliwość stawania pytań na tematy, na które sami nie potrafimy znaleźć właściwej odpowiedzi lub co najmniej targają nami w jakieś materii drobne wątpliwości.
W odpowiedzi, pytający otrzymują (albo i nie) wiedzę, której oczekują.
Zdarza się, że na niektóre z pytań trudno jest przekazać jednoznaczne wytłumaczenie, a powodem tego są zwykle niejasne i skomplikowane przepisy lub różnorodność rozwiązań niektórych problemów.
Z udzielanych odpowiedzi można z dużą dozą pewności określić od kogo one pochodzą.
Wśród tych osób są takie, co zagadnienia z dziedziny elektryki znają od strony teoretycznej, praktycznej, teoretyczno – praktycznej (najbardziej cenna elita forum), amatorzy oraz osoby wszystkowiedzące, przy tym najczęściej pozbawione wiedzy praktycznej.
Aktywne działania z grona tej ostatniej grupy, mamy okazję obserwować w ostatnich dniach.
Cechą wszechwiedzącego jest zwykle częste wtrącanie się do dyskusji, przy jednoczesnym „okopywaniu się” na z góry określonej pozycji.
Taka dyskusja prowadzi do nikąd. Co najwyżej do niepotrzebnych waśni.

cerberus 
Aktywny uczestnik forum

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 30-09-08, 20:27   

Uagi o dzialaniu forum SEP.
Czytuję sobie z ciekawości forum.
Żadnych nowych tematów.
Jak widać elektrycy nie mają żadnych problemów.
Dominują amatorzy i ochoczo udzielane porady jak podłączyć gniazdo czy lampy w ogrodzie.
Często nowi uczestnicy po szkole koniecznie chcą pokażac , że posiadają wiedzę trochę większą od laika, i udzielają porad niefachowcom.

Na siostrzanym forum ISE jest podobna sytuacja.

W sierpniu na ISE kolega Stańca wrzucił temat o zabezpieczeniu przeciwporażeniowym UPS-ów. Moim zdaniem bardzo ciekawy temat.
Zwłaszcza w odniesieniu do norm.
Tak naprawdę każdy stosuje UPS do kompa. I nie tylko do kompa.
I stosuje się falowniki. Podobna sytuacja.

Ile dostał odpowiedzi = 0,0,0,0 ,0 do dnia dzisiejszego.
Pewnie zbyt wysoka poprzeczka.

A jednak elektryk odpowiada za bezpieczeństwo tego co jest podłączone do UPS.
Cerberus

dariooo 
Uczestnik forum
Co dzień bliżej końca...

Wysłany: 15-10-08, 20:16   

Witam !
Jestem uczestnikiem forum stosunkowo od niedawna, zaglądam tu niezbyt często niestety... Mimo to chciałbym napisać dosłownie kilka słów. W wypowiedziach Kolegów jest wiele racji (cerberus, jarecki56 ). Trudno jest o nowy ciekawy temat, a wydawało by się, że powinniśmy być głodni nowej wiedzy i nowych wyzwań. prawdę powiedziawszy trochę nudne jest ciągłe czytanie o gniazdkach, wyłącznikach, różnicówkach itp. Z drugiej strony takie dyskusje są ze wszech miar potrzebne pod warunkiem, że nie udziela się zawiłej i skomplikowanej odpowiedzi na proste pytanie. Taki stan rzeczy może odstraszyć innych mniej doświadczonych Kolegów elektryków. Kiedy trzeba należy zwrócić uwagę na błędy w sztuce, ale nie w stylu: ...najpierw poczytaj książkę a dopiero później podłącz to gniazdko!! Pozdrawiam!!

krys1304 
Uczestnik forum

Wysłany: 28-12-08, 20:38   

Witam

Jakie jest forum SEP?
Forum jak forum. Zawiera dużo dyskusji - bardzo często nawet ciekawych. To że w trakcie dyskusji rodzą się emocje jest też dla mnie zrozumiałe. Jest jednak coś co mi się nie podoba. Mianowicie pisanie nie na temat. Pisałem już o tym i odpowiedziano mi ze "to jest forum i każdy pisze co uważa za stosowne". Jednak jest to forum tematyczne, a nie HydePark i dla przyzwoitości wypadało by pisać w temacie danego postu. Wyłapywanie słówek i toczenie wokół nich burzliwych dyskusji świadczy o nas a nie o naszej wiedzy. Jeśli jednak jest wolą użykowników podyskutować to należy utworzyć nowy temat.

Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników forum SEP

"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić."

15kvmaciej 
Aktywny uczestnik forum
wrażliwy elektryk

Wysłany: 17-04-09, 21:59   

adminIRSEP napisał/a:
Nazewnictwo wynikające z ilości postów (bywalec, znawca tematu czy ekspert) jest kwestią umowną i przyjętą na wielu forach. Czy ma Kolega jakieś propozycje?
ja mam, ile razy pomógł. A otwarte forum, nie znaczy, że możemy tolerować dysputy które swą treścią dyskretytują naszą odpowiedzialność za konsekwencje indolencji niekompetentnych rzemieślników. Projektant i profesor sie wybronią, w plecy zawsze ma ten na dole, no ale z góry zawsze inaczej słychać, jak z dołu widać....

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 14-05-09, 18:58   

Witam.

Cytat:
wiem ze z norma mam zle i osobiscie zamontowalbym osobne obwody ale mam jak mam stad wiec pytanie o obciazenie maksymalne (w miare bezpieczne) a z przerobka instalacji to raczej niemozliwe na dzien dzisiejszy bo musialbym przekopac caly dom (czyzby zmienilo sie cos w instalacjach sprzed 20 lat oprocz napiecia z 220 na 230V?)

Może któryś z Modów napisze jak mu się podoba taki post? Bo reakcji na podobne nie widzę. Jakoś po wyrzuceniu Kol. cerberusa widzę, że nastał kompletny marazm. Modzi spoczęli na laurach. Jego posty Wam się nie podobały - no toście se zamienili.

stasiu 
Uczestnik forum

Wysłany: 14-05-09, 20:40   

Witam

Jako użytkownik tego forum od niespełna dwuch lat muszę stwierdzić że przez ten czas poziom forum się trochę obniżył. Jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie z wszelkimi tego konsekwencjami ;-) .
Pamiętam jak śp. Krystyn sam zakładał nowe wątki i sam prowadził merytoryczne dyskusje na tym forum podnosząc poziom wiedzy nasz i odwiedzających.
Teraz od jakiegoś czasu rola modów ogranicza się przede wszystkim do banowania, ostrzegania i usówania niewygodnych postów.
Natomiast pojawia się coraz więcej kłutni i tematów takich jak w dziale ,, Instalacje....''.
Mamy przykład
siekierowy napisał/a:
Witam.

Cytat:
wiem ze z norma mam zle i osobiscie zamontowalbym osobne obwody ale mam jak mam stad wiec pytanie o obciazenie maksymalne (w miare bezpieczne) a z przerobka instalacji to raczej niemozliwe na dzien dzisiejszy bo musialbym przekopac caly dom (czyzby zmienilo sie cos w instalacjach sprzed 20 lat oprocz napiecia z 220 na 230V?)

Może któryś z Modów napisze jak mu się podoba taki post? Bo reakcji na podobne nie widzę. Jakoś po wyrzuceniu Kol. cerberusa widzę, że nastał kompletny marazm. Modzi spoczęli na laurach. Jego posty Wam się nie podobały - no toście se zamienili.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu