Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O co walczymy, dokąd zmierzamy.
Autor Wiadomość
upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 15:18   O co walczymy, dokąd zmierzamy.

witam.
Nie wiem czy to nie będzie mój ostatni post napisany na oficjalnym forum Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Być może, że post wyląduje w kosmosie a ja dostanę bana bo jestem niewygodnym, czepiam się jakości forum, mam krytyczne uwagi do Administratora i Moderatorów.
Ale do rzeczy. Wchodząc każdego dnia na forum mogłem zauważyć wiele "ambitnych" tematów i co gorsze dyskusje prowadzone przez fachowców w sprawach na poziomie gimnazjum (wiem bo moja córka jak była w trzeciej klasie to uczyli się o podobnych sprawch).

Dla mnie taki poziom forum jest niedopuszczalny, jest to poprostu kpina z naszego, elektrycznego świata.
Problem ten poruszałem w pisanych postach z których większość została usunięta, w rozmowach i mailach z władzami forum.
Wielce dziwi mnie przyjęta linia programowa nakreślona na tak niskim poziomie.
Kropka nad i została postawiona napisanym dzisiaj postem

stasiek50 napisał/a:
Witam!!!

Zaznaczam na poczatku ze jestem amatorem.

Celem podłączenie dwóch żarówek (oddzielnie podłączonych) pod włącznik(dwu klawiszowy).

Prąd podpiąłem z gniazdka prądowy w miejsce gdzie była literka ,,P,, a masa do jednej z dwóch śrubek(włacznik). A następnie każdy przewód (dwa) z wyjść do żarówek podpiąłem prądowy tam gdzie literka ,,p,, a masa do kazdej oddzielnej srubki na górze. Jak jest właczona żarówka to jest wszystko ok dopiero jak przełacze przelacznik to nastepnuje zwarcie i wywala bezpieczniki.

Prosze o wskazówki

Jako elektryk myślący nie wiem czy się śmiać, czy płakać czy po prostu spadać z tego podwórka bo aż wstyd firmować sobą ten niski, żeby nie powiedzieć dosadniej poziom.

Może w okienku na reklamę na górze strony umieścić książkę Adama Słodowego "Zrób to sam"?

Kolejna sprawa to udzielanie rad dyletantom i kompletnym laikom. Czy nie zastanawiacie się Koledzy nad prawnymi i moralnymi aspektami swoich porad? Czy Wasze nie narażają kogoś na utratę życia, zdrowia lub mienia? I nie piszcie mi, że on i tak będzie grzebał w instalacji więc lepiej mu coś doradzić?
A post: "Jak zrobić zapalnik czasowy" nie wzbudza w Was zasady ograniczonego zaufania? Z taką lekkością prowadzicie dyskusję?

Sprawa następna, poszanowanie dla swojego zawodu. Mam kontakt z wieloma osobami w całym kraju i wiem jaka jest sytuacja na rynku pracy w naszej branży. Bywa różnie.
Elektryk jest od wykonania instalacji, prawnik od udzielenia porady, notariusz od spisania aktu, lekarz od zrobienia operacji. Kto z tej grupy udziela bezpłatnie fachowych rad laikom? Tylko elektrycy.
Mój śp. tato powtarzał mi często: "szanuj siebie bo jak ty nie będziesz się szanował to nikt cię nie uszanuje".

I na konec pozwolę sobie przytoczyć słowa niedoścignionego dla wielu z nas, mnie też autorytetu, dr Edwarda Musiała

Cytat:
Gorzej, jeżeli ciemnotę szerzy się na interne-towym forum stowarzyszenia naukowo-technicznego, pod szyldem, który kiedyś coś znaczył. Zwracałem na to uwagę (http://www.edwardmusial.info/pliki/do_del_wzd.pdf) przed XXXIII Wal-nym Zjazdem Delegatów SEP, który odbył się w czerwcu roku 2006. Jakby w odpowiedzi delegaci usłyszeli w referacie programowym jedynego kandydata na prezesa, że: Oczywiście poprawa ko-munikacji i wymiany informacji wewnątrz Stowarzyszenia oraz elektroniczne komunikowanie się z otoczeniem wymaga także kosztownych działań długofalowych, z których najważniejsze to pilne uruchomienie profesjonalnego, obsługiwanego bezpośrednio przez Stowarzyszenie, portalu interne-towego. Minął rok z okładem, a zapowiedź pozostała zapowiedzią.

Całość na http://www.edwardmusial.info/pliki/forum_hebes.pdf

Życzę miłej lektury i głębokich przemyśleń nad poziomem forum SEP. Również mojego forum.

januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 15:44   

dużo racji w tym jest co piszesz, ale nie tylko w naszej branży tak jest, jak pisałem w swoim poście może każdy zacznie piec chleb szyć buty "bo taniej", a temat o zapalniku to juz totalne przegięcie, według mnie tutaj powinni zadzałać admini i modkowie, natychmiast temat wrzucając do kosza a atora banując....

Cóż tutaj widać jak absrdalne jest to forum i jak też działają admini .......

cisną się na usta słowa jaki kraj tacy terroryści z dowcipu krążącego po pamiętnej dacie 13.09.....

izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 19:59   

A ja mam ciekawą obserwację.
otóż od dłuższego czasu jestem aktywnym forumowiczem forum Muratora (pozwalam sobie napisać nazwę otwartym tekstem, mając cichą nadzieję, że Derekcja nie uzna to za reklamę, ani konkurencję). I tam mam okazję obserwowania pracy Admina i Modów. Ich interwencje są niesłychanie rzadkie, najczęściej są to przesunięcia tematów do odpowiednich działów. Nikt się nie przejmuje stwierdzeniami, które tu zostają natychmiast uznane za powód do interwencji ambasadorów, prałatów, albo nawet i groźbę wojny. Pozwala się tez na niesłychane głupstwa wypisywane przez uczestników jako porady pytającym. I co się okazuje?
Uważam, że poziom merytoryczny forum stale rośnie! Forumowicze po pewnym czasie sami wiedzą, kto faktycznie zna się na temacie i ma konkretną wiedzę. I muszę powiedzieć, że na początku zdarzało mi się spotykać z tak durnymi pytaniami, jak to zacytowane przez Kol. upina, ale to już w zasadzie przeszłość. Śmiem twierdzić, że grupa elektryków na forum muratora jest lepiej "oblatana" w instalacjach domowych niż większość elektryków tu na forum. Oczywiście, niewiele wiedzą o instalacjach przemysłowych, ale gdyby dodać przedstawicieli zawodów pokrewnych, czyli elektroników i automatyków, to nie wiem, kto byłby merytorycznie lepszy.
Oczywiście, część osób pisze na obydwu forach, ale mimo wszystko, to forum muratora zyskuje na poziomie, dzięki umiejętnej postawie tamtejszych Modów.
A różnice w prowadzeniu forów są proste: tam stosują tylko marchewkę, a tu tylko kij.. I różnicę w poziomie z czasem widać coraz bardziej.

PS. I na forum muratora nie wyobrażam sobie usuwania postów z powiadamianiem po fakcie. Jesli post budzi zastrzeżenia, to delikwent dostaje PW z informacją - co budzi zastrzeżenie i z prośbą, by to skorygował lub usunął. A usuwanie całych tematów do kosza bez zwrócenia się o opinię ogółu, to się zdarzało jeszce 3 lata temu. Ale podniósł się taki wrzask, że teraz już nikt sobie na to pozwolić nie może. A na forum SEP - normalka - Mod ma zawsze rację. Jeśli Mod nie ma racji - patrz punkt pierwszy.

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 20:46   

witam.
Ja też piszę na tamtym forum ale z góry należy poczynić założenie, że ma się do czynienia z budującymi własny domek. Też trzymam się zasady aby nie udzielać porad kompletnym laikom, odsyłam ich przeważnie do fachowca.

Tutaj mamy zdecydowanie inny przypadek. Cały czas upieram się przy wersji forum fachowców dla fachowców jak sama nazwa wskazuje. I nie mogę przyjąć do wiadomości, że akceptowane są posty wręcz idiotyczne i na dodatek prowadzona jest nad nimi dyskusja.

PS
Po wysłaniu tego posta zobaczyłem nowy kwiatek!! http://forumsep.pl/viewto...543f62679#24234
i nie ukrywam, że szlag mnie trafia. Nawet na forum Muratora takie pytania nie padają.

EDI 
Aktywny uczestnik forum
Emeryt

Wysłany: 06-08-08, 23:04   

Witam!
upin napisał/a:
Cały czas upieram się przy wersji forum fachowców dla fachowców jak sama nazwa wskazuje.

Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH nie może się zamykać, gdyż SEP prowadzi szkolenia i egzaminy kwalifikacyjne nie tylko dla swoich członków.
Już jest jedno forum dla Elektryków, gdzie wyrejestrowałem się ze strony (...), kiedy zadano mi pytanie: Co tu jeszcze robisz?
P.S.
-Nie jestem nawet zwykłym członkiem SEP z jakże przykrego powodu...
[ Czyżby obawiano się konkurencji czy kłopotów z mojej strony? ]

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 23:24   

Jak zauważyłem, znikają tu nie tylko pojedyncze wypowiedzi, ale nawet i całe tematy. :shock:
Taki np. głośny do niedawna „Fenomen Cerberusa” wylądował ................. no właśnie, gdzie ?
Kosz jest pusty.

P.S. Jeśli zaś chodzi o niektóre kontrowersyjne posty, to moim zdaniem mamy tu do czynienia z typowymi „akcjami zaczepnymi” :mrgreen:

izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 23:48   

Duchy, panie, duchy!

maryan 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 23:52   

jarecki56 napisał/a:
Jak zauważyłem, znikają tu nie tylko pojedyncze wypowiedzi, ale nawet i całe tematy. :shock:
Taki np. głośny do niedawna „Fenomen Cerberusa” wylądował ................. no właśnie, gdzie ?
Wlasnie mialem napisac o tym, admin stanal na wysokosci zadania, najpierw w prymitywny sposob splawiajac mnie plytkimi wiadomosciami na pw, a nastepnie usunal caly temat i moje pytania pozostaly bez odpowiedzi. Dlaczego? Tego nie wie nikt, w kazdym razie kolejny raz gpw osiagnela zamierzony cel :]

izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-08-08, 23:56   

EDI napisał/a:
Witam!
upin napisał/a:
Cały czas upieram się przy wersji forum fachowców dla fachowców jak sama nazwa wskazuje.

Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH nie może się zamykać, gdyż SEP prowadzi szkolenia i egzaminy kwalifikacyjne nie tylko dla swoich członków.

Zawsze jest jakieś wyjście, więc może wprowadzić podział na części dla elektryków i pozostałych nieelektryków, albo przynajmniej utworzyć jakiś dział dla amatorów. Tam przynajmniej wiedziłbym, że mogę przeczytać o latarce i bateryjce i nie zapluwałbym monitora ze smiechu.
Bo wychodzi na to, że wchodzącym wolno wszystko, są pod ochroną: mogą pisać głupoty, nie dbać o pisownię, mieć pretensje, że reszta nie rzuca się do rozwiązywania ich bzdetnych (fachowo bzdetnych, wiem, że problem, to zawsze problem), a bywalcom juz niewiele. A własciwie mogą tylko maszerować jak im grają.
A to nie wróży dobrze na przyszłość.

EDI 
Aktywny uczestnik forum
Emeryt

Wysłany: 07-08-08, 07:33   

Witam!
Po co powstał ten temat, skoro jest już podobny: Jakie jest Forum SEP :?:
-Przecież ogłoszenie jest ciągle aktualne :
Cytat:
Administrator forum SEP - poszukuje moderatorów. Kontakt: Oddział Warszawski SEP, Ośrodek Rzeczoznawstwa irsep@irsep.org, www.irsep.org

P.S.
-Proszę skorzystać z oferty i działać dla dobra forumsep. :idea:

izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 07:52   

Jest podobny p r a w i e.
(co jak wiadomo czyni ogromną różnicę) :grin:

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 08:22   

witam.
EDI napisał/a:
Witam!
Po co powstał ten temat, skoro jest już podobny: Jakie jest Forum SEP :?:

Jarek79 napisał/a:

PS
Proszę o powstrzymanie się od wyrażania opinii dotyczących konkretnych osób oraz powstrzymania się od dyskusji w tym temacie.

Powód jest prosty i myślałem, że kto regularnie zagląda na forum zna odpowiedź. Niewiedzącym spieszę donieść, że moderatorzy nie życzą sobie wpisów w tamtym wątku o czym przekonałem się osobiście. Moje posty zostały usunięte.

EDI napisał/a:

-Przecież ogłoszenie jest ciągle aktualne :
Cytat:
Administrator forum SEP - poszukuje moderatorów. Kontakt: Oddział Warszawski SEP, Ośrodek Rzeczoznawstwa irsep@irsep.org, www.irsep.org

P.S.
-Proszę skorzystać z oferty i działać dla dobra forumsep. :idea:

Jeżeli ten post skierowałeś do mnie to wybacz ale nie podejmuję się zadań którym nie mogę odpowiedzialnie poświęcić swój czas.

EDI napisał/a:
Już jest jedno forum dla Elektryków, gdzie wyrejestrowałem się ze strony (...), kiedy zadano mi pytanie: Co tu jeszcze robisz?

A kto pisze o zamykaniu się forum dla elektryków?. Chyba jednak nie doczytałeś o jakim problemie ja piszę.
A co mnie obchodzi, że wyrejestrowałeś się z jakiegoś forum? Twoja Kolego sprawa, Twój problem. Prowadzisz swoje forum, więc masz miejsce do pisania wywodów na ten temat.

I jeszcze jedno, uprzejmie proszę Moderatora aby nie zwracał mi uwagi, że prowadzę prywatną wojenkę z Kolegą EDI.

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 07-08-08, 09:13   

Witam
Dwa słowa komentarza z mojej strony.
Dziękuję Kolegom za wyrażenie opinii o forum SEP w tym temacie jak i wątku "Jakie jest forum SEP?". Jak na razie forum SEP jest otwarte dla wszystkich pod warunkiem rejestracji profilu. Na razie nie jest zabronione posiadanie kilku profili ale być może się to zmieni i będzie potrzeba by kilku kolegów określiło się pod jakim nickiem chcą pisać na forum (internet jest anonimowy do pewnych granic).
izolator napisał/a:
Zawsze jest jakieś wyjście, więc może wprowadzić podział na części dla elektryków i pozostałych nieelektryków, albo przynajmniej utworzyć jakiś dział dla amatorów.

Pewne działania w tym kierunku już zostały podjęte. Za niedługo zostaną wprowadzone pewne zmiany, w wyniku których powstanie część forum dostępna tylko dla określonych grup użytkowników. Szczegóły niebawem.
izolator napisał/a:
Bo wychodzi na to, że wchodzącym wolno wszystko, są pod ochroną: mogą pisać głupoty, nie dbać o pisownię, mieć pretensje,

Wszyscy użytkownicy są traktowani tak samo tylko jedni bardziej a inni mniej przejmują się tym co i jak piszą oraz w różnym stopniu przejmują się regulaminem forum.
PS
upin napisał/a:
Niewiedzącym spieszę donieść, że moderatorzy nie życzą sobie wpisów w tamtym wątku o czym przekonałem się osobiście. Moje posty zostały usunięte.

Z tego co zauważyłem to kolega nie zamieścił w wątku "Jakie jest forum SEP" ani jednej wypowiedzi więc nie wiem skąd cytowana wypowiedź. Z niecierpliwością czekam na każdą opinię w założonym przeze mnie wątku - za udział przyznaję punkt pomógł więc zarzut, że nie zależy mi na zamieszczaniu opinii w przedmiotowym wątku jest bezpodstawny. Błędem jest podejmowanie decyzji dotyczących kształtu forum w oparciu o opinię kilku (może trzech) użytkowników. Każda opinia jest brana pod uwagę.
Krytykowanie i mówienie, że jest źle, że poziom jest niski jest proste. Pasowałoby podać jeszcze wg jakich kryteriów jest źle i względem jakiego punktu odniesienia poziom jest niski. Znacznie trudniej wymyślić i wdrożyć coś by było lepiej.

izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 09:28   

Receptę podałem jak na tacy.
Trzeba przestać się szarogęsić, a uzyskać poparcie większości, przynajmniej tej jej części, która coś w to forum włożyła.
Bo to forum tymi ludźmi stoi. I nie zauważyłem, aby im zależało na zaniżaniu poziomu, wręcz przeciwnie.

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 07-08-08, 10:11   

Witam
izolator napisał/a:
Trzeba przestać się szarogęsić, a uzyskać poparcie większości, przynajmniej tej jej części, która coś w to forum włożyła.

To tak dla przykładu jak łatwo uzyskuje się opinie użytkowników i ilu zabiera głos:
http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=3343
http://www.forumsep.pl/viewtopic.php?t=3254
http://www.forumsep.pl/viewtopic.php?t=2947
Bo rozumiem, że nie chodzi koledze o absurd, żeby mod pytał się użytkowników czy może dany post lub temat usunąć.

Odpowiedz do tematu