Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O co walczymy, dokąd zmierzamy.
Autor Wiadomość
izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 11:29   

Żeby uzyskać szczere i liczne wypowiedzi trzeba forumowiczów traktować jak partnerów do dyskusji a nie chłopców na posyłki. Bo mądrości wcale nie przybywa wraz z uzyskaniem statusu moderatora. Ma się wtedy taką jaką się miało wcześniej. Ale woda sodowa gazować lubi...
Cytat:
Bo rozumiem, że nie chodzi koledze o absurd, żeby mod pytał się użytkowników czy może dany post lub temat usunąć.

Dla Kolegi Moderatora to absurd, bo korona z głowy by mu spadła gdyby autorowi przesłał PW z sugestią aby sam usunął kwestionowaną wypowiedź. I gdyby sprowokował dyskusję, czy takiego typu posty szkodzą forum, czy nie. Bo przecież Kolega Moderator wie lepiej. On przecież pozjadał już wszystkie rozumy.

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 07-08-08, 11:58   

Witam
Kolega Jarek79 napisał:
Cytat:
Wszyscy użytkownicy są traktowani tak samo

I wszyscy zasługują na merytoryczną odpowiedź na postawione pytanie.

Forum SEP nie jest wyłącznie dla elektryków. U nas mają wstęp wszyscy ludzie zainteresowani tematyką.
A poziom ustalają głównie odpowiadający na posty.

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 13:03   

witam.
Piszesz Kolego Jacku, że nie ma głupich pytań. Do jakiej więc kategorii zaliczysz poniższe, ostatnie z dnia wczorajszego??

czujak napisał/a:
Siema mam pytanie odnośnie wiatraków komputerowych czy moge przerobić go na gniazdko w domu. Z góry dzięki.

Jarek79 napisał/a:

Z tego co zauważyłem to kolega nie zamieścił w wątku "Jakie jest forum SEP" ani jednej wypowiedzi więc nie wiem skąd cytowana wypowiedź. Z niecierpliwością czekam na każdą opinię w założonym przeze mnie wątku - za udział przyznaję punkt pomógł więc zarzut, że nie zależy mi na zamieszczaniu opinii w przedmiotowym wątku jest bezpodstawny. Błędem jest podejmowanie decyzji dotyczących kształtu forum w oparciu o opinię kilku (może trzech) użytkowników. Każda opinia jest brana pod uwagę.
Krytykowanie i mówienie, że jest źle, że poziom jest niski jest proste. Pasowałoby podać jeszcze wg jakich kryteriów jest źle i względem jakiego punktu odniesienia poziom jest niski. Znacznie trudniej wymyślić i wdrożyć coś by było lepiej.

I tu Kolego Jarku jesteś w błędzie. Zamieściłem swoją wypowiedź, być może była kpiarska i ironiczna. Została jednak usunięta tylko nie pamiętam przez kogo.
A kosz też się opróżnił. Nie wiem dlaczego :(

Co do propozycji poprawy jakości forum. Bardzo proszę.
1. Utworzyć dział dla głupich pytań, pytań laików, z pogranicza wiedzy gimnazjalnej.
2. Bezwzględnie przenosić tam jeżeli autor pytania sam tego nie zrobi wszystkie posty z pytaniami jw.
3. Kasować wszystkie posty skrajnie niepasujące do tematu wątka.
4. Przeanalizować funkcję kosza, moim zdaniem posty tam przeniesione powinny pozostawać a nie być kasowane.
5. Dyscyplinować piszących do trzymania się tematu zasadniczego. Ta uwaga dotyczy nas piszących przede wszystkim. Większość wątków rozmywa się w swojej treści i jak się porówna pierwszy i ostatni post to można zauważyć, że mamy do czynienia z dwoma różnymi sprawami. Uwaga ta jest bezpośrednio związana z działaniem wyszukiwarki i poniekąd czasami rozumiem ludzi którzy piszą, że nie mogli czegoś znaleźć.

To na początek. Cd pewnie nastąpi.

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 07-08-08, 13:28   

Witam
upin napisał/a:
I tu Kolego Jarku jesteś w błędzie. Zamieściłem swoją wypowiedź, być może była kpiarska i ironiczna. Została jednak usunięta tylko nie pamiętam przez kogo. A kosz też się opróżnił. Nie wiem dlaczego :(

Przez okres urlopu nie zaglądałem na forum więc mogło mnie coś ominąć. W koszu też jej nie było, bo nie dawno go sprzątałem.
upin napisał/a:
Co do propozycji poprawy jakości forum. Bardzo proszę.
1. Utworzyć dział dla głupich pytań, pytań laików, z pogranicza wiedzy gimnazjalnej.
2. Bezwzględnie przenosić tam jeżeli autor pytania sam tego nie zrobi wszystkie posty z pytaniami jw.

Więc jak zwykle utworzenie nowego działu poddam opinii użytkowników. Mam tylko nadzieję, że wypowie się więcej niż trzy - cztery osoby.

upin napisał/a:
3. Kasować wszystkie posty skrajnie niepasujące do tematu wątka.
5. Dyscyplinować piszących do trzymania się tematu zasadniczego. Ta uwaga dotyczy nas piszących przede wszystkim. Większość wątków rozmywa się w swojej treści i jak się porówna pierwszy i ostatni post to można zauważyć, że mamy do czynienia z dwoma różnymi sprawami. Uwaga ta jest bezpośrednio związana z działaniem wyszukiwarki i poniekąd czasami rozumiem ludzi którzy piszą, że nie mogli czegoś znaleźć.

Tu masz 100% racji.
Co do kosza: jest to chwilowa przechowalnia postów, które prawdę mówiąc nie powinny znajdować się na forum. Zgodnie z opisem jest on od czasu do czasu czyszczony.

EDI 
Aktywny uczestnik forum
Emeryt

Wysłany: 07-08-08, 15:30   

Witam!
Jarek79 napisał/a:
Więc jak zwykle utworzenie nowego działu poddam opinii użytkowników. Mam tylko nadzieję, że wypowie się więcej niż trzy - cztery osoby.

Jak się można wypowiadać, kiedy temat tak szybko zamknięto:
http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=3343

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 07-08-08, 15:32   

Witam
Cytat kolegi upin:
Cytat:
Piszesz Kolego Jacku, że nie ma głupich pytań. Do jakiej więc kategorii zaliczysz poniższe, ostatnie z dnia wczorajszego??

czujak napisał/a:
Siema mam pytanie odnośnie wiatraków komputerowych czy moge przerobić go na gniazdko w domu. Z góry dzięki.

Być może pytanie zadał księgowy, nie każdy musi znać się na elektryce. Forum jest dla wszystkich. Dla autora pytanie jest mądre, to dla odpowiadającego, znającego się na rzeczy pytanie może być głupie.

O co walczymy, dokąd zmierzamy ?

Walczymy o to aby autor takich pytań nie został potraktowany bez merytorycznej odpowiedzi. Należy wyjaśnić, że nie wolno wiatraka podłączać pod 230 V bo jest zbudowany i przeznaczony na inny rodzaj i napięcie zasilające co grozi jego spaleniem i może spowodować realne zagrożenie porażenia prądem. I wszystko. Być może zrozumie i nie będzie eksperymentował. Zbycie pytającego do niczego dobrego nie doprowadzi.
A zmierzamy do poprawy bezpieczeństwa wszystkich ludzi nie poinstruowanych o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z prądem.

Johny Bravo 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 19:10   

Cytat:
Elektryk jest od wykonania instalacji, prawnik od udzielenia porady, notariusz od spisania aktu, lekarz od zrobienia operacji. Kto z tej grupy udziela bezpłatnie fachowych rad laikom? Tylko elektrycy.

Ostatnio zawitałem na forum motoryzacyjne (tej nie lubianej w naszym kraju marki). Można tam znaleźć jak rozebrać i złożyć cały samochód. Zresztą dzięki radą tam zaoszczędziłem dobrych parę złotych (poprawna diagnoza usterki, z czym mechanicy mieli problem). Tam wypowiedz w stylu jedz do mechanika, na diagnostykę spotyka się z wielką krytyką. Także też mechanicy podpowiadają bardzo dużo i dokładnie.

A odnośnie poziomu forum to powtórzę, co już raz napisałem, o jakości forum świadczą odpowiedzi a nie pytania.

Popieram też kolegi upin pomysł o stworzeniu działu dla laików

Również zgadzam się z kolegą izolator odnośnie usuwania wątków/postów.

Pozdrawiam

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 19:48   

a co to w ogóle znaczy "forum na wysokim poziomie" forum dla fachowców ?? to znaczy dla kogo ?? jak ktoś uważa ze temat jest bzdurny to po prostu sie w takim temacie nie wypowiada :P

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 07-08-08, 19:48   

Witam
EDI napisał/a:
Jak się można wypowiadać, kiedy temat tak szybko zamknięto:

Czy miesiąc to szybko?? W ciągu dnia forum odwiedza ok 50 zarejestrowanych użytkowników a w ankiecie wypowiedziało się tylko ośmiu przez cały miesiąc. Nie trza było nawet pisać wystarczyło kliknąć. O czymś to świadczy a o czym to pozostawiam to indywidualnych ocen.

elektryk1 
Uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 20:38   

upin napisał/a:
I tu Kolego Jarku jesteś w błędzie. Zamieściłem swoją wypowiedź, być może była kpiarska i ironiczna. Została jednak usunięta tylko nie pamiętam przez kogo.

Na tyle prowokująca, że ja napisałem:
Cytat:
Ona 'mała' a on 'zuchwały'

Ciekawe co z tego wyniknie?

Kolegi post i mój zastały wykasowane. Uważam, że była to słuszna decyzja.
A tak na marginesie to kolega jest pamiętliwy. Ja musiałem trochę poszukać w starej
poczcie by odszukać to powiadomienie z forum.

Czy aby kolega nie jest przewrażliwiony na punkcie wartości swoich postów?

upin 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 21:23   

witam.
elektryk1 napisał/a:
Kolegi post i mój zastały wykasowane. Uważam, że była to słuszna decyzja.
A tak na marginesie to kolega jest pamiętliwy. Ja musiałem trochę poszukać w starej
poczcie by odszukać to powiadomienie z forum.

Głowa nie śmietnik, trzeba wiedzieć gdzie szukać ;)

elektryk1 napisał/a:
Czy aby kolega nie jest przewrażliwiony na punkcie wartości swoich postów?

Ja przewrażliwiony na punkcie swoich postów?? Chyba Kolego żartujesz. Tak na marginesie, skąd taka opinia??

Reasumując, mam swoje zdanie na temat jakości forum, związanych z tym zachowań Administratora i Moderatorów. Często ostatnio wyrażam swoją krytyczną opinię.
Jest to moje zbójeckie prawo i nikt do czasu bana mi go nie odbierze.
Moim skromnym zdaniem, dopóki jest to oficjalne forum Stowarzyszenia Elektryków Polskich a nie forum "Zrób to sam" to należy walczyć o to aby jego poziom był adekwatny do nazwy.
Szkoda, że niektórzy tego nie potrafią zrozumieć.

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-08-08, 22:39   

Jarek79 napisał/a:
Na razie nie jest zabronione posiadanie kilku profili ale być może się to zmieni i będzie potrzeba by kilku kolegów określiło się pod jakim nickiem chcą pisać na forum (internet jest anonimowy do pewnych granic).

Kolego Jarku, trzymam Cię za słowo!!!.
Sam osobiście podnoszę obydwie ręce za takim rozwiązaniem.
To posunięcie powinno znacznie uporządkować pewne kwestie.
Dopóki tak się nie stanie, dopóty wielu z forumowiczów będzie adwokatami we własnej sprawie, a do czego takie sytuacje mogą prowadzić nie trzeba chyba nikomu objaśniać.

grześ 
Uczestnik forum

Pomogła: 4 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 08-08-08, 21:44   

jarecki56 napisał/a:

Dopóki tak się nie stanie, dopóty wielu z forumowiczów będzie adwokatami we własnej sprawie, a do czego takie sytuacje mogą prowadzić nie trzeba chyba nikomu objaśniać.

A niby do czego? Sam sobie dobierasz kompanów do rozmowy. Jaki ich poziom, taki i Twój, aby się dogadać.

Jarek79 napisał/a:

Krytykowanie i mówienie, że jest źle, że poziom jest niski jest proste. Pasowałoby podać jeszcze wg jakich kryteriów jest źle i względem jakiego punktu odniesienia poziom jest niski. Znacznie trudniej wymyślić i wdrożyć coś by było lepiej.

Czy kolega czytał choć raz regulamin? To jest REGULAMIN forum SEP'u? No, ja przepraszam. Zerżnęty z kilku for prywatnych, pozmieniane nazwy i to jest regulamin?
Wystarczy przeczytać pierwsze zdanie.

Cytat:

Czym jest forum SEP?
Forum to służy do wymiany opinii i myśli, stworzone specjalnie dla użytkowników FORUMSEP. Na forum dyskutujemy korzystając ze wszystkich swobód jakie daje otwartość i szczerość między ludźmi. Aby wymiana opinii między użytkownikami przebiegała zgodnie z powyższymi założeniami, obowiązują tu zasady wymienione poniżej.
Udział w forum jest bezpłatny i dobrowolny.

I dla porównania statut SEP:
Cytat:

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, zwane w skrócie SEP, jest pozarządową organizacją twórczą o charakterze naukowo-technicznym działającą na rzecz użyteczności społecznej i publicznej. SEP stanowi dobrowolne zrzeszenie elektryków wszystkich specjalności oraz osób, których działalność zawodowa wiąże się z szeroko rozumianą elektryką, a także osób prawnych zainteresowanych jego działalnością.

A pytanie jest, czym jest SEP?

I dalej nie wiem, czym jest forum, za to wiem co na nim mogę. O, taka mała parodia. Ale też dowiaduję się co mogę na forum z drugiego pkt, gdyż tam jest napisane czego nie wolno robić.

Następne.
Cytat:

Kiedy moderator może wykasować temat lub post?
Nieprzestrzeganie wyżej wymienionych zasad może spowodować to, że moderator prześle post lub cały temat do KOSZA bądź całkowicie je usunie. Moderator może lecz nie ma obowiązku podawania przyczyny jego decyzji.

No to jest najlepsze. Może by tak zwolnić zarząd SEP'u z tłumaczenia się na co są wydawane składki członkowskie? Na prywatnym gruncie to jeszcze przejdzie. Czy forum SEP to prywata?

Cytat:

Postanowienia końcowe.
Forum SEP zastrzega sobie prawo do ostatecznego słowa w interpretacji tego regulaminu.

To już nawet w samej organizacji jest lepiej, bo jest coś w rodzaju sądu koleżeńskiego. Że, być może stronniczy ale zawsze coś. A to jedyne słuszne rozwiązanie ( jak za komuny) na "forum". Tylko proszę mi powiedzieć, kto lub co jest tym "forum, bo za cholerę z regulaminu się tego dowiedzieć nie mogę. Regulamin, który wali ogólnikami, jest tak samo dobry jak taki którego nie ma. Nic z niego nie wynika i można sobie interpretować jak wiaterek zawieje.

I tak chyba 90% tego regulaminu nadaje się do kibla. To o co walczymy i dokąd zmierzamy?

I jeszcze jedno. Jeżeli nie życzysz sobie wypowiedzi na temat osób funkcyjnych (które też są "forum SEP"), to czego oczekujesz? Chyba tylko krótkiej odpowiedzi w stylu: forum jest dobre, albo do kitu.

domsat 
Uczestnik forum

Wysłany: 10-08-08, 16:18   

Kilka miesięcy w podobnej sprawie temu zwróciłem uwagę, aby nie udzielać informacji laikom . To ma być forum SEP, a nie forum dla majsterkowiczów. Dostałem za to bana i moje uwagi zostały wykasowane. Teraz pewnie też tak będzie, bo dziś to forum pod pieczą rzeczoznawców z SEP dalej udziela odpowiedzi jak tu przez eksperta Jack. W innym temacie kolejny ekspert pisze - cytuje:
"Hmm. Zakładanie instalacji nie zależy do zbyt skomplikowanych prac ale poprzez popełnienie drobnego błędu na przykład niedociśnięcie śrubki możesz narazić na niebezpieczeństwo siebie i twoich najbliższych. Jeśli chcesz uczestniczyć w pracach instalacyjnych a nigdy wcześniej tego nie robiłeś to może dogadaj się z jakimś elektrykiem i pod jego okiem zbudujesz samodzielnie instalację."
Jednak trzeźwo myślący inni forumowicze piszą wyraźnie- nie jesteś elektrykiem to wezwij fachowca.
Dobrze,że zaglądam tu b. rzadko.
Domsat

izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 12-08-08, 18:55   

Jack napisał/a:

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Kolego Moderatorze jesteś pewien? A co powiesz na takie pytanko:
Cytat:
jeśli ZE zablobuje gwożdzie kto za to odpowie włesciciel posesji czy elektryk ,za pewne błędy jest prokurator ,ten zawód to nie lekki kawałek chleba ,jesli ktos zrobi a myśli potem,

Odpowiedz do tematu