Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ponad prawem
Autor Wiadomość
januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-01-09, 06:42   ??

Jarek79 napisał/a:
Witam

Oprócz prawa ustanowionego przez ustawodawcę na Forum SEP należy również przestrzegać jego regulaminu. Jest on może niedoskonały (jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził) ale jest i zakładając profil na Forum SEP uczestnik akceptuje jego postanowienia i zobowiązuje się go przestrzegać.
Przypominam, że uczestnictwo w Forum SEP jest dobrowolne.

Dla przypomnienia:

Czego nie wolno robić?
* Na forum SEP nie wolno reklamować przedsięwzięć komercyjnych, aukcji, serwisów oraz stron internetowych.

.

jak to się ma Kolego do

Reklamy usług, producentów itp.
Reklamy firm usługowych, produkcyjnych, dystrybutorów i handlowców.

czyżby kolejna "pomroczność jasna"??

Czy możesz się kolego ustosunkować do tego prostego pytania, czy też znowu moje kolejne o trudne tematy zostaną bez odpowiedzi???
(dla wyjaśnienia sławny powód " za nieetyczne zachowanie" to może korzystajać z okazji zadam je tutaj:

gdze w regulaminie jest podane co to etyczne a co to nieetyczne???? A może jest to moralność i etyka z rodzaju "jak kali ukraść krowę to dobrze, jak Kalemu, to źle"????
dentysta rwie ząb zepsuty

Jarek79 
Aktywny uczestnik forum
Jarek

Wysłany: 05-01-09, 09:00   

Witam
januszcm napisał/a:
Czy możesz się kolego ustosunkować do tego prostego pytania

Nie brałem udziału przy tworzeniu regulaminu więc mogę podać moją interpretację.
Przede wszystkim Forum SEP dotyczy określonej dziedziny i określonej grupy zawodowej. W ramach Forum SEP (w jednym dziale) dopuszczona jest reklama dotycząca właśnie tej dziedziny i dla tej grupy zawodowej. Nie wolno tylko reklamować for o tej samej tematyce co Forum SEP. Inna reklama jest zabroniona żeby nie zaśmiecać forum niepotrzebną reklamą i nie zapychać serwera. Jak na razie w miarę skutecznie ograniczyliśmy dostęp dla botów ale celowe działania się zdarzają i żeby je usuwać potrzebny jest odpowiedni zapis w regulaminie.
Na dzień dzisiejszy Forum SEP, jak i inne fora elektryczne mają wyrobioną markę i można się zastanowić nad funkcjonowaniem zapisu o reklamowaniu innych for.
januszcm napisał/a:
gdze w regulaminie jest podane co to etyczne a co to nieetyczne????

Każde środowisko ma swoją etykę i nie jest możliwe w łatwy i zwięzły sposób określić jednolite zasady etyki. Tak się składa, że moderatorzy są przedstawicielami różnych środowisk i oceniają posty wg własnych kryteriów etyki.

januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-01-09, 09:37   

Jarek79 napisał/a:
Witam
januszcm napisał/a:
Czy możesz się kolego ustosunkować do tego prostego pytania

Nie brałem udziału przy tworzeniu regulaminu więc mogę podać moją interpretację.
Przede wszystkim Forum SEP dotyczy określonej dziedziny i określonej grupy zawodowej. W ramach Forum SEP (w jednym dziale) dopuszczona jest reklama dotycząca właśnie tej dziedziny i dla tej grupy zawodowej. Nie wolno tylko reklamować for o tej samej tematyce co Forum SEP. Inna reklama jest zabroniona żeby nie zaśmiecać forum niepotrzebną reklamą i nie zapychać serwera. Jak na razie w miarę skutecznie ograniczyliśmy dostęp dla botów ale celowe działania się zdarzają i żeby je usuwać potrzebny jest odpowiedni zapis w regulaminie.
Na dzień dzisiejszy Forum SEP, jak i inne fora elektryczne mają wyrobioną markę i można się zastanowić nad funkcjonowaniem zapisu o reklamowaniu innych for.
januszcm napisał/a:
gdze w regulaminie jest podane co to etyczne a co to nieetyczne????

Każde środowisko ma swoją etykę i nie jest możliwe w łatwy i zwięzły sposób określić jednolite zasady etyki. Tak się składa, że moderatorzy są przedstawicielami różnych środowisk i oceniają posty wg własnych kryteriów etyki.

tutaj dyskutujemy odnośnie piętnowania przez Was szanowni admini i modkowie podawanie linków do stosownych wypowiedzi do których się odnosi konkretna dyskusja.

To jedna sprawa, druga to samo forum które to jest sprzeczne z samym regulaminem. W regulaminie wyraźnie ktoś kto tworzył regulamin napisał iż kategorycznie zabrania sę podawanie odnośników do witryn, ogłoszeń itp o harakterze komercyjnym! ](*,)
Czyli jak dla mnie jest to dokładnie z zasadą jestem za a nawet i przeciw. A co do przytoczonego przezemnie powołania się na tak zwaną etykę, to wybacz ale jest to naciąganie troszkę chęci ukarania za wselką cenę w/g powszechnie znanej opinii, pokaż mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf [-X [-X [-X [-X

Oczywiśce to forum pownno chyba z zasady pomagać wąskiej grupie społeczności, która para się zawodem eletrycznym łącznie z pochodnymi wszelakimi, od monterów prostych instalacji dla Kowalskiego po specjalistów automatyków elektryczno-energetycznych. Dyskusja dotyczy działań moderatorów którzy to interpretują regulamin dowolnie, co dla jednego jest OK to dla drugiego jest BA, i o to się toczy ta dyskusja.

Myślę iż ktoś z SEPu powinien wreszczie zrobić porządek z regulaminem jak i opracować procedury które pozwolą tak zwykłemu userowi jak i modkom określenie zasad co jest dozwolone a co zakazane. Może by wtedy nie było tyle zamieszania.

Kuczyński Andrzej 
Aktywny uczestnik forum
Oddział Gdański SEP

Wysłany: 05-01-09, 12:03   

Zamieszanie tworzy zwykle kilku uczestników z nadmiernie wybujałym ego, którzy
próbują być ważniejsi od admina i moderatorów. Nie zrozumieją lub nie akceptują
istniejącej hierarchii na forum. Próbują być wyrocznią w interpretowaniu regulaminu.
Zapomnieli, że zapisy regulaminu akceptuje się podczas rejestracji na forum.
Na forum mamy ponad 11 tys. użytkowników i prawie 30 tys. postów.
Nasza ingerencja ( admina i moderatorów) dotyczy zaledwie kilkudziesięciu postów, więc
skala zjawiska jest bardzo mała. W swoim środowisku spotykam również opinie, że jesteśmy zbyt pobłażliwi.

Kolega krys1304 przypomniał moją wypowiedź o nadgorliwości. Szkoda, że nie zauważył
okoliczności w jakiej powstała. Było to na samym początku naszego moderowania. Dziś
wiem, że moje obawy były nieuzasadnione. Potwierdzają to statystyki na forum.
Wątpliwości mam nadal, ale ktoś musi od czasu do czasu przywoływać uczestników to
porządku. I nie oczekujemy za to braw.

PS
niech krawiec szyje ubrania,
a szewc naprawia buty,
poeta zaś pisze wiersze,
dentysta rwie ząb zepsuty,
uczestnik pisze posty,
moderator je ocenia i daje ostrzeżenia

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 05-01-09, 12:49   

Witam.
Kuczyński Andrzej napisał/a:

Kolega krys1304 przypomniał moją wypowiedź o nadgorliwości. Szkoda, że nie zauważył
okoliczności w jakiej powstała. Było to na samym początku naszego moderowania. Dziś
wiem, że moje obawy były nieuzasadnione. Potwierdzają to statystyki na forum.
Wątpliwości mam nadal, ale ktoś musi od czasu do czasu przywoływać uczestników to
porządku.
I nie oczekujemy za to braw.

Problemem nie jest utrzymywanie porządku. Tak jak nie jest problemem ten niewielki ułamek procenta postów wątpliwych. Problemem jest forma a dosadniej mówiąc arogancja, w jakiej jest to realizowane przez modów. Pisuję na wielu forach, w wiekszości na tych nieelektrycznych. Wszędzie moderatorzy są od utrzymywania porządku. Ale na większości forów moderatorzy rozmawiają z piszącymi zanim zaingerują w post, o ostrzeżeniu nie mówiąc. I szczerze mówiąc mają kilkanascie razy więcej postów do przeczytania. Bo w zdecydowanej większości to sami piszący przywołują ancymonków do porządku i po krótkim czasie taki osobnik nie jest już problemem. A więc to przede wszystkim forum ocenia, bo wcale nie jest głupsze od moderatorów. A jak piszący nie dają rady utemperować osobnika, to wtedy sami piszą do moda, aby zrobił porządek. I wtedy on robi. Ale nie jest to już problemem forum, bo społeczność to akceptuje. A wasze interwencje to zawsze kij w mrowisko.
Więcej pokory i spokoju.
I nie zapominajcie, że potrawa bez przypraw jest mdła i niesmaczna. Troszkę pieprzu zawsze jest przydatne.

Kuczyński Andrzej 
Aktywny uczestnik forum
Oddział Gdański SEP

Wysłany: 05-01-09, 13:25   

siekierowy napisał/a:
A wasze interwencje to zawsze kij w mrowisko

Rozumie osobę dotkniętą naszą ingerencją, ale na forum widać grono mrówek dyżurnych
co tylko czkają na ten kij. W ten sposób w ilość nie przechodzi w jakość. Sam kolega
napisał wiele mądrych zdań na temat funkcjonowania forum i szkoda to zaśmiecać.
W pamięci zawsze zostają te ostatnie. Gdy nie ma uległości to wysuwa się argument arogancji.

stns 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-01-09, 14:35   

Zamieszanie tworzy zwykle kilku uczestników z nadmiernie wybujałym ego, którzy
próbują być ważniejsi od admina i moderatorów. Nie zrozumieją lub nie akceptują
istniejącej hierarchii na forum. Próbują być wyrocznią w interpretowaniu regulaminu.
Jakbym Urb... słuchał. Na szczęście to tylko forum. Ot ludziom się w głowach przewraca. Władza, hierarchia widać człowiek spragniony ważnej funkcji no cóż tak to bywa
Cytat:
Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej lub na forum. Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy i zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych.
zamiast snów o potędze polecam lekturę forum i sprawdzenie czy moderatorzy robią co do nich należy.

januszcm 
Uczestnik forum

Wysłany: 05-01-09, 15:02   

.

PS
a szewc naprawia buty,
poeta zaś pisze wiersze,
uczestnik pisze posty,

:-k :-k no to się kolega "uczepił" syganturki mojej, i ją przerobił na swoją "modłę" :-" :-" a intencją moją nie było zakończenie takie tego wierszyka \:D/ \:D/

a tak na poważnie już, to może ktoś pójdzie po rozum do głowy, i zmieni regulamin, a szczególnie ten fragment dotyczący zamieszczania reklam komercyjnych oraz reklam producentów, mam na wprowadzeniu zmian tak aby samo forum nie preczyło sobie;-)

krys1304 
Uczestnik forum

Wysłany: 06-01-09, 16:59   

Witam

EDI napisał/a:
Próżny trud... Ponad prawem .

Miałem troszke groszku, jednak z reszty zrobię grochówkę.

"Nudne jest ciągłe słuchanie o deszczu"

"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić."

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 06-01-09, 19:19   

Witam.

Za wypowiedzi w niniejszym temacie 4 x "pomógł" skasował Kuczyński Andrzej, 2 x "pomógł" - Jarek79 i 1 x "pomógł" Admin.
Byście se kpin nie robili.

cerberus 
Aktywny uczestnik forum

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 06-01-09, 20:23   

januszcm napisał/a:

PS
a szewc naprawia buty,
poeta zaś pisze wiersze,
uczestnik pisze posty,

Żartobliwe zakończenie. Ale realnie prawdziwe.

Ja nie chodze do piekarza po pieczywo. U piekarza kupuje tranzystory i diody LED.

Po co chodze do piekarni - po wędlinę. Bo jedna z piekarń w Warszawie ma najlepszą
i bezkonkurencyjna wedlinę.
Ale o przyzwoity chleb tam trudno. ( bułki ma niezłe).
Natomiast chleb kupuje z piekarni znajdującej się w Jedlni za Rdomiem. Codziennie.

I powiedzcie, czy ja moge zgodzić się z w/w cytatem ?
Post może wydawać sie żartobliwy, ale niestety jest prawdziwy.
Cerberus
Ps. Jaką dziewczynę można kupić w piekarni ?
Jakie zwierzęta sprzeadaje cukiernia ?

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 06-01-09, 21:42   

siekierowy napisał/a:
Za wypowiedzi w niniejszym temacie 4 x "pomógł" skasował Kuczyński Andrzej, 2 x "pomógł" - Jarek79 i 1 x "pomógł" Admin.

Mógłbyś zdradzić kolego jak do tego doszedłeś.
Jestem już tu z Wami od jakiegoś czasu, ale w dalszym ciągu nie umiem wytłumaczyć wielu tajemnych zjawisk panujących na forumsep.

Nooo, chyba że tu chodzi o CUD :^o

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 06-01-09, 22:29   

Witam.
jarecki56 napisał/a:
siekierowy napisał/a:

Mógłbyś zdradzić kolego jak do tego doszedłeś.
Jestem już tu z Wami od jakiegoś czasu, ale w dalszym ciągu nie umiem wytłumaczyć wielu tajemnych zjawisk panujących na forumsep.

Nooo, chyba że tu chodzi o CUD :^o

Proste. Ci którzy dostają "pomógł" mają zmieniony kolor postu.

jarecki56 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 06-01-09, 23:14   

No to (wstyd się przyznać) żyłem w nieświadomości. #-o
Wielkie dzięki, a za wyjaśnienie browarek się należy jak nic.
Niestety, na razie – choćby ze względu na zdrówko - tylko wirtualny. \:D/

krys1304 
Uczestnik forum

Wysłany: 24-12-11, 18:20   

Wszytko wokół się zmienia, jednak służby forum ciągle cenzurują i kasują.
Można tylko przytoczyć powiedzonko: "Czym skorupak za młodu nasiąknie ....."

"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić."

Odpowiedz do tematu