Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektronarzędzia
Autor Wiadomość
fidzi01 
Uczestnik forum

Wysłany: 10-11-09, 09:32   Elektronarzędzia

witam, jak myślicie, z doświadczenia, jakie firmy są dobre, ja zamierzam kupić młotowiertarke + szlifierkę + wkrętarkę firmy DeWalt co sądzicie o tej firmie ??
Najchętniej to bym kupił z HILTI ale mnie nie stać
Ostatnio zmieniony przez Jan_Czech 10-11-09, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  

irekub 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 10-11-09, 09:59   

De Walt jest spoko.I w miarę tani.Wszystko zależy od tego, jaki masz "przemiał" na robocie.
Oczywiście za kasą idzie również niezawodność,choć czasem jest to kontrowersyjny temat.
fidzi01 napisał/a:

Tak krawiec kraje............

15kvmaciej 
Aktywny uczestnik forum
wrażliwy elektryk

Wysłany: 10-11-09, 12:46   

Witam. Ja od dawna przywiązałem się do 'niebieskiego' Boscha, a ponieważ przedłużacze przy moich pracach to ewidentne ograniczenie i straty czasu, mam wyłącznie w 'stajni'
akumulatorowe. Młoto wiertarkę 36V z szybkozmiennym futerkiem, dwie baterie
LI-ion 2,6Amp/h gwarantują ciągłość pracy, wiertarkę 18V i dwie baterie Ni-mg3,0Amp/h-nigdy w pracy mi nie brakło mocy. Do wkręcania mam zestaw 11,5V Li-ion impakt i zwykła wkrętareczka, obie na imbusy. Wszystko trzy lata gwarancji.
Ale ostatnio mi 'padła' moja 36stka, cztery miesiące ciężkiego wiercenia w suficie, pył z betonu zniszczył komutator. Kupiłem kompletny wirnik i sam naprawiłem \:D/ !!
Najnowszy model tej maszyny ma silnik bezszczotkowy, zero problemów z kurzem czy opiłkami metalu, po prostu bajka. No i z dumą pokazuję 'angolom', że na wszystkich bateriach boschowskich Li-ion pisze "made in Poland"!!
Sprzęt drogi, ale w momencie zakupu musisz wiedzieć czy i kiedy on zarobi na siebie, i czy stać cię na naprawy lub wieczne spacery do serwisu.
Aha, no i na pewno to samo kupione w Anglii czy w Niemczech, to nie to samo co kupione w Polsce..... :sad: w wielu przypadkach duże koncerny na jeden rynek wysyłają sprzęt pierwszej klasy, na inny rynek dorzucają dodatkowo trochę 'badziewia'

elektroodbyt 
Uczestnik forum

Wysłany: 10-11-09, 17:53   

Ja uzywam Dewalta i smialo moge polecic. Napewno sprzet sie nie posypie ;) W mlotowiertarkach czasem ciezko chodzi przelacznik wiercenie / kucie ale to drobny szczegol. Co do cen, w UK elektronarzedzia sa niemal 50% tansze niz u nas!

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 10-11-09, 22:35   

makita ma niezły sprzęt i tani

przemol_ 
Uczestnik forum

Wysłany: 10-11-09, 23:59   

fidzi01 napisał/a:

kupic hilti to mozesz ale po gwarancji naprawa maszyny = kupno nowej bo jest po prostu nieoplacalna.

polecam niebieskiego boscha - dostepnosc czesci itp. sam korzystam z tego sprzetu i nie narzekam. w pracy mielismy narzedzia z hilti - tyle co one roboty zrobily to jest niemożliwe. ale za to z serwisu nie wrocil zaden sprzet bo nie oplacalo sie naprawiac

z dobrych znanych mi firm polecam procz hilti i niebieskiego boscha - dewalt, metabo, hitachi, makita, celma

jezeli chodzi o dewalt - wydaje mi sie ze to dobry wybor - w koncu typowy amerykanski sprzet :) a w dodatku ceny przystepne

seba201991 
Uczestnik forum
SeKo

Wysłany: 15-11-09, 22:54   

Polecam według kolejności z doświadczenia :
1 HILTI
2 Bosch koniecznie niebieski professional
3 Hitachi bardzo dobry sprzęt
4 Metabo

e-sparks 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 16-11-09, 21:09   

przemol_ napisał/a:
dewalt - ..... - w koncu typowy amerykanski sprzet
Pracowałem tym właśnie w Stanach i nie mam zbyt wysokiej opinii o nim. Na tamtejszym rynku to sprzęt popularny, nie profesjonalny. Jak dla mnie zbyt niewygodny i ciężki. Standard amerykański = wyciosany tomahawkiem. Polecam Boscha, chociaż używam również tanich Black&Decker-ów, ale to tylko kwestia przeznaczenia.
Pozdrawiam, Wiesław

przatowiak 
Uczestnik forum

Wysłany: 17-11-09, 06:11   

e-sparks napisał/a:
przemol_ napisał/a:
dewalt - ..... - w koncu typowy amerykanski sprzet
Pracowałem tym właśnie w Stanach i nie mam zbyt wysokiej opinii o nim. Na tamtejszym rynku to sprzęt popularny, nie profesjonalny. Jak dla mnie zbyt niewygodny i ciężki. Standard amerykański = wyciosany tomahawkiem. Polecam Boscha, chociaż używam również tanich Black&Decker-ów, ale to tylko kwestia przeznaczenia.
Pozdrawiam, Wiesław

potwierdzam.

dewalt jest postrzegany w Polsce jak stanley amerykanski sprzet.w usa stanley jest jak topex w Polsce, chociaz uwazam dewalta za dobry sprzet.Ja osobiscie uzywam niebieskiego boscha(jedna baterie mam tez made in Poland) ,ale gdybym teraz kompletowal sprzet poszedlbym w strone Ridgid-sprzt niezniszczalny ,ale chyba slabo dostepny w Polsce i raczej brak serwisu.Hilti nawet w usa (gdzie narzedzia sa stosunkowo tanie) jest zbyt droga w porownaniu do innych marek.

seba201991 
Uczestnik forum
SeKo

Wysłany: 17-11-09, 19:04   

Skoro w stanach Stanley to topex to jaka cenna tej walizki i po ile jest dolar? http://www.amazon.co.uk/S...p/dp/B0001IWATA

e-sparks 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 17-11-09, 19:52   

http://www.amazon.com/Sta...8483836&sr=8-35
Cena wychodzi taka sama, oczywiście nie biorąc pod uwagę wyprzedaży.

przatowiak 
Uczestnik forum

Wysłany: 18-11-09, 04:36   

seba201991 napisał/a:
Skoro w stanach Stanley to topex to jaka cenna tej walizki i po ile jest dolar? http://www.amazon.co.uk/S...p/dp/B0001IWATA

Stanley jesli chodzi o narzedzia podreczne nieumywa sie do Klein Tools czy Knipex ,Lenox ,Greenlee.
Nigdy nienazwe produktu Stanleya profesjonalnym no moze z lini Fat Max ,ale oczywiscie rzeczy jak skrzynki narzedziowe ,poziomice sa ok.Nacodzien uzywam miare Stanleya bo jest wytrzymala i tania.

CKCK 
Uczestnik forum

Wysłany: 18-11-09, 16:02   

Witam!
Przy wyborze elektronarzedzi prosze pamietac rowniez o serwisie -czy jest na miejscu,jaki jest dostep do schematow itp.
Obsluga -czy elektronarzedzie obslugiwane przez 1 i ta sama osobe czy przez wielu bo okazuje sie ze przyczyna wielu usterek jest tzw.czynnik ludzki.
Polecam BOSCHA cena przystepna,serwis w okloicy,schematy dostepne
Pozdrawiam CK

czarek04.02 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 25-11-09, 20:31   

Witam,
i dlatego Bosch professional jest tak popularny...dobra cena i dostepność serwisu w okolicy,a i robotę odwali...ale są lepsze sprzęty choćby Hilti,ale jak wyzej opisane.
Pozdrawiam.

Ps.Kolega 15kVmaciej nie lubi przedłużaczy...czy tu nie chodzi,ze w UK są inne wtyczki i gniazdka?! :roll: A ten bezszczotkowy Bosch 36V to ten... http://www.bosch-pt.pl/bo...object_id=11346

Pozdrawiam serdecznie,
czarek04.02

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 25-11-09, 22:37   

Witam!

Tu nie chodzi o wtyczki ale o standarty, które zabraniają posługiwaniem się elektronarzędziami zasilanymi napięciem 230V.
Na budowach musisz mieć transformator 230/110V, który musi stać on obok rozdzielni i dopiero odpowiednim przedłużaczem (w żółtym kolorze) możesz zasilić elektronarzędzie potrzebne na stanowisku pracy.

Odpowiedz do tematu